Poliüretan Köpük Yalıtım

Poliüretan Sprey Köpük ile yaşam alanlarınızın dış cephe ısı yalıtımı uygulaması hızlı, etkin ve tasarrufludur.

Bina dış cephelerinde özellikle toprakla temas eden yüzeylerin hem su yalıtımı hem de ısı yalıtımı yapılmalıdır. Çünkü nemli toprak serin olduğunda yapı içerisindeki ısıyı emmekte ve yapı içerisinde sıcaklığın muhafazası için daha fazla enerji tüketilmesine sebep olmaktadır. Dış duvarlar ısının kontrolsüz bir şekilde yayıldığı noktalardır. Bu yüzden poliüretan köpük kaplaması yapılarak ısı yayılımı %90 lara kadar engellenebilmektedir. Isı yalıtımında dünya üzerindeki en iyi madde olması sebebi ile ısı yalıtımının en verimli şeklidir.

Püskürtme Poliüretan Köpük’ün uygulandığı yüzey formu önemsizdir. Yüzey formu hangi şekilde olursa olsun hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerini yok ederek yapışır. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı, tektonik hareketlerden ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Yapışan köpüğün ömrü bina ile eş değerdir. Sprey Poliüretan Köpük uygulaması ile ısı yalıtımı gerçekleştirilmiş dış cephe üzerine son kat olarak uygulanan dekoratif kaplama seçenekleri (sıva-boya, kompozit dış cephe giydirme, granit veya doğal taş kaplama vs.) yapıyı suya, mekanik etkilere, aşınmaya ve güneşin ultraviyole etkilerine karşı korumuş olur.

Poliüretan Köpük Uygulama

Poliüretan sprey ısı yalıtım uygulaması tecrübeli ve sertifikalı uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Kullandığımız makinelerimiz son teknoloji olup tüm bakımları periyodik bakım takvimine uygun olarak yapılmaktadır. Uygulama sırasında köpük kalitesini etkileyecek herhangi bir arızaya sebep vermez. Uygulamaya başlamadan önce poliüretan makinelerimiz uygulama yüzeyine göre basınç ayarları hava şartlarına göre ise ısıtıcı ayarları yapılarak uygulamaya hazır hale getirilmektedir.

Gerekli bütün önlemler alındıktan ve makine ayarları yapıldıktan sonra sprey poliüretan uygulaması başlar sıvı olarak hortumdan gelen poliüretan hammaddeleri tabancada birleşerek köpük halini alır ve uygulanan alana güçlü bir basınç ile yapışır. İstenilen kalınlık elde edinceye kadar poliüretan köpük katlar halinde uygulanmaya devam eder. Uygulama ortalama 4-5 saniyede donar. Çatı arası & zemin uygulamalarında üzerinde gezilecek ise 1 gün beklenmesinde yarar vardır.


Poliüretan Köpük Kullanmanın Avantajları

• -30 °C ve 90 °C sıcaklığa kadar dayanabilir.
• Sürekli ısı ve su izolasyonu sağlar.
• Uzun yıllar dayanıklıdır , sorunsuz ısı izolasyonu sağlar.
• Yapıların içinde ya da dışında kullanılabilir.
• Ek bağlantı yeri yoktur tek başına uygulanır.
• Nem ve mantar oluşumunu önler.
• Tüm yüzeyi kaplar.
• Sudan etkilenmez çözünme olmaz.
• Yapışma ve mekanik sabitleme gerekmeden uygulanan yüzeye yapışır.
• Havanın, suyun, tozun ve böceklerin geçmesini önler.
• Uygulanan yüzeyi Küf ve korozyona karşı korur, boyaya zarar vermez.
• Betonarme yapılar, atermit, oluklu mukavva ,ahşap alanlara mükemmel yapışır dayanıklılık sağlar.
• Uygulanan yüzeyi fiziksel çarpmalara karşı korur, güçlendirir.
• Yatay ve dikey zeminlere uygulanabilir, üzerinde yürünebilir.
• Sıvı olarak uygulandığından boşluk olmaz ısı kaybını önler.
• Nem ve mantar oluşumunu önler.
• Alev almaz.
Sprey Poliüretan Köpükle iç cephe ısı yalıtımı, ya inşaat halindeki binaların ya da tadilata girmiş dairelerin dış cephelere bakan duvarlarının iç yüzeylerine uygulanmaktadır.

Isı yalıtımındaki avantaj hem yazın hem de kışın elde edilebilmektedir.Poliüretan köpük iç cephe kaplamaları yüzeyde kış aylarında 4 dereceye kadar sıcaklık artışına imkan sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde daha az yakıt tüketmenize ve evinizi daha kolay ısıtmanıza yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında ise evinizin daha serin olması sağlanır.

Isı yalıtımında dünyanın en iyi malzemesi olan poliüretan köpük kaplamanın ömrü uzundur. Böylece ısı yalıtımı konusunu bir kez yaptırdıktan sonra tekrar düşünmenize gerek kalmaz. İç cephe ısı yalıtım uygulamaları ince bir uygulamada bile yüksek ısı yalıtımı sağladığı için minimum mekan kaybına sebep olmaktadır. Poliüretan köpük iç cephe kaplaması yapıldıktan sonra dilenirse üzerine alçıpan, sıvalı kaplama ya da tuğlalı kaplama yapılabildiği için estetik açıdan negatif sonuçlar doğurmamaktadır.
NEDEN SAK YALITIM?

Ayrıcalıklarımız

İLETİŞİM

Bilgilerinizi bırakın.
En kısa sürede size dönüş yapalım.


Bize Ulaşın!

Call Now Button